Створено: 15 лютого 2020 Автор: Пархомчук Вікторія

Позицію КДКА Рівненської області, після майже чотирьох років розгляду справи в судах трьох інстанцій, підтримала Велика Палата.

Адвокатеса представляла інтереси юридичної особи на підставі довіреності. Притягнення її до дисциплінарної відповідальності вважала незаконним, так як всі дії вона вчиняла не в статусі адвоката, а як представник.

ВП ВС чітко пояснила, що особа, яка прийняла присягу адвоката, в подальшому не може сама обирати «тут я адвокат, а тут от ним вже бути не хочу». Адвокатська діяльність не припинена – будь добр, дотримуйся норм профільного закону і Правил адвокатської етики, де встановлені підвищені, порівняно з пересічним громадянином, вимоги до поведінки адвоката як  у професійному, так і в приватному житті.

 

Правововий висновок: надання правової допомоги адвокатом без укладення договору в письмовій формі, зокрема лише на підставі довіреності, не допускається, окрім випадків, передбачених частиною другою статті 27 цього Закону (вичерпні випадки можливості укладення договору в усній формі).

Постанова ВП ВС від 06.11.2019 по справі № 817/66/16.

Посилання: https://precedent.ua/86002019?fbclid=IwAR1Y5MSeofTOWHjMV8EE52b1phSAOFnuxrNT12BebcQyZUs4TkTRANDbosc

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ