Створено: 29 жовтня 2019 Автор: Пархомчук Вікторія

Вас зупинили та звинуватили в порушенні ПДР?

Не встигнувши навіть прояснити ситуацію, Ви вже спостерігаєте як поліцейський впевнено заповнює свої папірці, при врученні Вам яких лише додає: «Кошти маєте сплатити протягом 15 днів!».

Що ж робити? В банк чи в суд?

Прочитайте статтю і зробіть вибір.

 

Єдиною підставою притягнення особи до відповідальності є вчинення нею адміністративного правопорушення. Орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність в діях особи складу адміністративного правопорушення, винність особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи на підставі належних і допустимих ДОКАЗІВ.

Якщо у Вашому випадку відсутні будь-які фактичні дані, що підтверджували б факт порушення Вами ПДР (до прикладу: показання свідків,  Ваші пояснення як особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, відеозапис з нагрудної камери поліцейського і тд.), - правомірність прийнятої поліцейським постанови вважається не доведеною і оскаржувати її необхідно в суді.

Обов`язок доказування правомірності накладення на Вас стягнення покладений на відповідача - суб`єкта владних повноважень. Тому суд не може  зобов`язати лише Вас надати докази відсутності порушення ПДР, тобто перекласти на Вас обов’язок доведення тих обставини, на яких ґрунтуються ваші позовні вимоги.

Аналогічна правова позиція міститься в нещодавно прийнятій Постанові ВС від 23.10.2019року, справа № 357/10134/17.

На останок - ще декілька важливих ремарок щодо доказів:

- якщо свідки, які надали свої письмові пояснення, не допитувались в судовому засіданні та не попереджалися про кримінальну відповідальність за дачу завідомо неправдивих свідчень, їх покази не можуть бути беззаперечним доказом вчинення особою адміністративного правопорушення (постанова ВС від 27.06.2019 року, справа №560/751/17).

- доказом порушення ПДР не може бути відеозапис з нагрудної камери поліцейського, якщо він не відображає відомостей про вчинення правопорушення, а лише містить процесуальну послідовність винесення постанови (постанова ВС/КАС від 18.07.19, справа №216/5226/16-а).

Знайте свої права ♥

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ОСТАННІ НОВИНИ