Перша подія регіонального значення.

•Що? Загальні збори адвокатів у районах та містах Рівненської області.

•Де? Адреси місць проведень зборів у м. Рівному та районах вказані на сайті Ради:  

http://raro.in.ua/news/news/1852-zahalni-zbory-advokativ-u-raionakh-ta-mistakh-rivnenskoi-oblasti-vidbudutsia-14-hrudnia-2019-roku

•Коли? 14 грудня 2019 року об 10.00 год.

...
Правила адвокатської етики. Нова редакція!...
18 квіт. 2019Правила адвокатської етики. Нова редакція!

Шановні колеги!у з внесенням 15 лютого 2019 р. З'ї [ ... ]

МАТЕРІАЛИ ПЕРЕВІРКИ стосовно адвоката Луцюка Павла...
23 лют. 2019МАТЕРІАЛИ ПЕРЕВІРКИ стосовно адвоката Луцюка Павла Сергійовича

15-16 лютого 2019 року відбувся V З’їзд адвокатів України,  [ ... ]

МАТЕРІАЛИ ПЕРЕВІРКИ стосовно адвоката Луцюка Павла...
23 лют. 2019МАТЕРІАЛИ ПЕРЕВІРКИ стосовно адвоката Луцюка Павла Сергійовича (2)

15-16 лютого 2019 року відбувся V З’їзд адвокатів України,  [ ... ]

Cемінар щодо оподаткування адвокатської діяльності...
20 січ. 2019Cемінар щодо оподаткування адвокатської діяльності

     Згідно повідомлення ської о [ ... ]

ЮРИДИЧНІ НОВИНИ:

  • Довідник
  • Архів
  • Допомога

Довідник "Рівненщина юридична"
Містить реквізити державних та недержавних установ Рівненської області, які зайняті в сфері правозахисної та юридичної діяльності, а також відомості про підпорядкування та структури цих інституцій...

Архів процесуальних документів містить реально створені та використані юристами процесуальні документи в різних галузях правозахисної діяльності зі зміненими персональними даними клієнтів.

Безкоштовна юридична консультація.
Звернувшись через контактну форму на сайті з запитом про надання допомоги, можна отримати кваліфіковану і безкоштовну консультацію юристів з різних правових питань...

Developed by jtemplate

Друк

Нещодавно сформований інститут військових прокурорів починає проявляти себе на практиці. При цьому за лічені дні відкриваються все нові кримінальні провадження щодо військовослужбовців. Професіоналізм працівників нової структури у виконавчій владі уже доводить статистика. Новий підрозділ ГПУ відкрив понад 1000 кримінальних проваджень щодо зловживань у військовій сфері.

Під час брифінгу між представниками преси та Генеральним прокурором Віталієм Яремою, останнім було роз’яснено які самі зміни відбулись в системі державного обвинувачення.
У структурі Генеральної прокуратури з’явилася Головна військова прокуратура. Її очолив заступник Генерального прокурора — головний військовий прокурор Анатолій Матіос. Було ліквідовано Головне управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих центрального апарату та нагляду за додержанням закону у військовій сфері. Ліквідовано 4 прокуратури регіонів з нагляду за додержанням законів у військовій сфері та 29 підпорядкованих їм прокуратур. Заміть них було створено 3 військові прокуратури обласного значення, а також 29 військових прокуратур гарнізонів, що функціонують на правах міських прокуратур. Також створено 4 військові прокуратури на правах районних, які працюватимуть безпосередньо в зоні проведення АТО.
Отже, після проведення кадрової пертурбації, новоутворені структури активно взялись за виконання своїх обов’язків. Ними уже розпочато 1083 кримінальні провадження, що стосуються вчинення злочинів у військовій сфері. Близько 4572 військовослужбовців може бути притягнуто до відповідальності на основі пред’явлення обвинувачень військовими прокуратурами.
Злочини в основному стосуються непідкоренню наказам (ст.402 Кримінального кодексу), залишення військової частини або місця служби без дозволу командира (ст.407 КК), дезертирство (ст.408 КК) та ін.
При цьому не виключено, що незабаром показники роботи військових прокурорів зростуть, адже вже набув чинності Закон «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо особливого режиму досудового розслідування в умовах воєнного, надзвичайного стану або у районі проведення антитерористичної операції».
Надіємось, що робота буде не лише плідною, але і якісною. Як завжди важливий не сам факт виявлення порушення, а його доказовість. Слід враховувати вплив не лише субординації у військах, а і страх рядових солдатів перед авторитетом і погрозами офіцерів. Часто виконання злочинних наказів в армії виникає за рахунок того, що у солдат немає вибору. При цьому не кожен військовослужбовець є юридично грамотним і може реально визначити межу між злочинним і незлочинним наказами.
Є і інша сторона конфліктності між командування АТО і прокуратурою. Учасники бойових дій не лише можуть прикривати від відповідальності своїх колег, а і перешкоджати веденню слідства, посилаючись на накази штабу. Не слід забувати, що у військах присутня загальна протекція між командуванням і офіцерами. Отже не виключено, що увага прокурорів була зосереджена суто на рядовому складі, що є найменш захищеним.

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ДЛЯ ПІДПРИЄМНИЦТВА:

Досудове врегулювання спорів та конфліктів
Реєстрація, реорганізація, ліквідація підприємств
Юридичний захист господарської діяльності
Комплексне абонентське обслуговування бізнесу

АНЕКДОТ

Фантазія.

Я як на суді придумаю щось, аж сам собі вірю.

Коли закінчились аргументи

- Чим старше і мудріше людина, тим менше йому хочеться виясняти віідносини. Хочеться просто встати, побажати всього хорошого і піти.

- Представник відповідача, у Вас все?

 

Апеляційний тим більше.

Не так страшний чорт, як пропущений строк позовної давності.